Lietuva, kur tu eini?

 Pastaruoju metu pasaulį krečia katastrofos, teroro išpuoliai, kiti kataklizmai. Lietuva tokio masto tragedijų kol kas išvengia, tačiau situacija mūsų šalyje tikrai nedžiugina, o blogio, kuris veda to link, toli žvalgytis nereikia.

Lyderiaujame kaip daugiausiai alkoholio suvartojantys, smurtaujantys, emigruojantys, besiskiriantys. Esame nelaiminga ir besižudanti tauta. Deja, ir daugiausiai vieni iš kitų besityčiojantys – Europos Sąjungoje esame lyderiai ir pagal patyčias. Maža to, tai mums tampa norma ir net gyvenimo būdu.

Bendrojo ugdymo mokyklose turime savaitę be patyčių, tačiau žiniasklaidos priemonėse, socialiniuose tinkluose ar net draugų rate tyčiotis galima į valias, ir visiškai nesvarbu, kaip jaučiasi žmogus, iš kuriuo tyčiojamasi. Ar kada nors pagalvojame, kur mus tai veda?

Kad ši beprasmybė liautųsi, kiekvienas turime pradėti nuo savęs. Ne nuo kaimyno, ne nuo valdžios. Kiekvienas asmeniškai turime suvokti, kad šis blogis griauna valstybę, dėl kurios buvo lietas kraujas, dėl kurios tūkstančiai žmonių buvo tremiami, žudomi. Mes niekiname valstybę, kurioje patys gyvename, kurioje auga mūsų vaikai. Tad noriu paklausti kiekvieno lietuvio: kur mes einam? Kokioje aplinkoje auga mūsų vaikai?

Artėjant valstybes gimtadieniui, norisi palinkėti solidarumo, vienybės ir pagarbos vienas kitam. Juk Lietuva – tai ne tik teritorija, Lietuva – tai kiekvienas iš mūsų.Komentarai

Populiarūs įrašai